Powiększ zdjęcie. Trwa montaż urządzeńNa terenie plaży miejskiej powstaje miejsce zabawy i rekreacji w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki. OSA – czyli bezpłatna otwarta strefa aktywności będzie składać się z siłowni plenerowej, stołu do gry w szachy/warcaby, tablicy do gry w kości oraz ławek.

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na  budowę wariantu podstawowego. Do dyspozycji mieszkańców będzie siłownia plenerowa, składająca się z sześciu elementów m.in. w: wioślarza, wahadło, biegacza, orbitrek, prasę nożną. Będzie to miejsca zabawy i rekreacji dla całych rodzin. W strefie znajdować się będzie także stół do gry w szachy/warcaby i tablica do gry w kości. Całość uzupełnią  cztery ławki i zieleń.  

Całość prac będzie kosztować 42 250 zł, w tym  50% wyniesie dotacja z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności. Z założenia miejsca te mają sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.

Inwestycję realizuje firma Fit Park Sp. z o. o. - Sp.k. z Torunia.

Na plaży miejskiej powstaje nowe miejsce rekreacji

Wydział Planowania i Rozwoju