Powiększ zdjęcie. Nowy pomost w OstrowcuNa terenie rekreacyjnym nad jeziorem Ostrowieckim powstał drewniany pomost. Teraz zapraszamy mieszkańców na imprezy animacyjne, które zaplanowano w sierpniu i wrześniu. Zadanie jest dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nowy pomost powstał na miejscu biwakowania, należącym do Gminy Debno. Jest on w kształcie  litery T, o długości całkowitej 20 m, od brzegu do krawędzi pomostu poprzecznego 18m, długość poprzecznego pomostu 12,30m, o szerokości 2m. Pomost posadowiony jest na palach prefabrykowanych. Nawierzchnię wykonano z desek pomostowych. Pomost otworzył teren biwakowy na jezioro. Inwestycja kosztowała 238 620 zł i wykona została przez Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych DŹWIGAR z Włocławka.

Nowy pomost nad jeziorem Ostrowieckim

W sezonie letnim często biwakują tu turyści. Są tu miejsca do biesiadowania przy ognisku i altana oraz toalety podłączone do sieci miejskiej,  w tym jedna dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Można też rozbić namiot.

Zadanie pod kątem inwestycyjnym obejmowało tylko wykonanie pomostu. Było realizowane w ramach projektu „Budowa pomostu drewnianego na plaży przy jeziorze Ostrowiec Gm. Dębno wraz z działaniami aktywizującymi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach wsparcia dla rozwoju lokalnego z inicjatywy LEADER. Kwota dofinansowania całego projektu wynosi 118 552 zł.

Pomost w Ostrowcu jest w kształcie litery T

Celem przedsięwzięcia jest rozwój turystyki bazującej na walorach przyrodniczych i kulturowych gminy Dębno oraz spójna i atrakcyjna oferta turystyczna regionu. Dlatego już 31 sierpnia o godz. 11.00 odbędzie się otwarcie centrum rekreacyjnego. Zaplanowano konkursy, zabawy, dmuchańce, wodne rowery i wiele innych bezpłatnych atrakcji. Kolejne działania animacyjne odbędą się 13 września o godz. 16.00. 28 września w Ostrowcu odbędą się XVII Spotkania Przyrodników. Wtedy tez będzie można poznać walory przyrodnicze miejscowości, bowiem zaplanowano spacer wokół jeziora oraz rozstrzygnięcie konkursów. W miejscu rekreacyjnym postawiona zostanie także tablica informacyjna. Wszystkie działania animacyjne również będą realizowane w ramach powyższego projektu.

Powiększ plakat promujacy wydarzenia. pełna treść w informacji

Wydział Planowania i Rozwoju