W sobotę, 27 lutego 2016 r. w Dębnie odbył się Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP. Turniej zorganizowany został przez ZWK OHP przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębnie, miejscowym 16-11 Hufcem Pracy oraz zakładami współpracującymi.

Turniej otworzył zastępca Burmistrza Dębna Jan Knapik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chrobak.

Wszystkie mecze rozgrywane były od godziny 9.00 do godziny 14.30 z przestrzeganiem zasad gry fair play. Po 32 zaciętych meczach często kończących się rzutami karnymi, najlepszymi drużynami okazały się:

I miejsce: Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie - Trzcińsku

II miejsce: 16-13 Hufiec Pracy w Białogardzie

III miejsce: 16-6 Hufiec Pracy z Wałcza

Drużyna Fair Play: IB Schwerin

Za najlepszego bramkarza uznano Kamila Tomczaka z 16-13 HP Białogard, zaś tytuł króla strzelców powędrował do uczestnika z 16-6 HP Wałcz Bartosza Wilczyńskiego, który zdobył 7 bramek. Gospodarze - drużyna z 16-11 Hufca w Dębnie okazali się gościnni i odpadli w ćwierćfinale przegrywając z hufcem z Wałcza.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczył Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki OHP Tomasz Namieciński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dębnie Pawłem Chrobakiem oraz zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Adamem Kaczmarczykiem.

Halowy turniej piłki nożnej po raz pierwszy odbywał się w Dębnie i przebiegał bez zakłóceń w prawdziwie sportowej i sympatycznej atmosferze, co potwierdzili uczestnicy. Po zawodach wszyscy zawodnicy i opiekunowie drużyn zaproszeni zostali na tradycyjnego „schabowego’.  Pożegnaliśmy się wzajemnie życząc sobie kolejnych sukcesów, nie tylko na polu działań sportowo – rekreacyjnych.

Komenda 16-11 Hufca Pracy w Dębnie składa podziękowania władzom Miasta, Dyrekcji i pracownikom OSiR oraz miejscowym pracodawcom za pomoc w zorganizowaniu turnieju.     

Andrzej Kowalski