Panorama Miasta (2012 rok)

Miasto i Gmina Dębno od roku 1999 wchodzi w skład powiatu myśliborskiego. Miasto położone nad rzeką Kosą, dopływem Myśli, leży w odległości 112 km na południe od Szczecina oraz 44 km na północny – zachód od Gorzowa Wielkopolskiego. Najstarsze ślady osadnictwa na tym terenie pochodzą z 6 – 3 tysiąclecia p.n.e. Gmina liczy ogółem 20 517 mieszkańców, z czego 13 615 mieszka w samym mieście. Gmina zajmuje powierzchnię 31878 ha, z czego lasy stanowią prawie połowę. Prawa miejskie Dębno otrzymało w roku 1562. Dziedzictwo przeszłości oraz piękne krajobrazy z malowniczo położonymi jeziorami stanowią o uroku miasta i gminy. Przez Dębno przebiegają tranzytowe (drogowe) szlaki komunikacyjne. Komunikację z miastem ułatwiają położone w bliskim sąsiedztwie przejścia graniczne: w Kostrzynie n/Odrą samochodowe (17 km) i kolejowe oraz w Osinowie Dolnym – samochodowe.

Gmina Dębno posiada szereg bogactw naturalnych: jedne z największych w Polsce złoża ropy naftowej i gazu ziemnego oraz drewno. Oprócz tego bogactwem gminy są piękne i bogate w runo leśne i zwierzynę lasy oraz jeziora.

POWRÓT
baner_www.png
debno_sisms_1.png
zostaw 1 procent.JPG
Partly Cloudy Sobota
10/2°C
SunnyNiedziela
9/1°C
Partly Cloudy Poniedziałek
10/6°C
BO.jpg
organizacje.jpg
plik_duzy_2015.png
srodki.jpg
pełny baner mały.png
1235.png
baner-dok.jpg
baner-biblioteka.jpg
baner-maraton.jpg
baner-mgkpirpa.jpg
baner-eboi.jpg
baner-centrum.jpg
Dodaj ogłoszenie
Zapraszamy redaktorów społecznych do zamieszczania nowych ogłoszeń.
Stronę odwiedziło 16166690 osób

Lokalizacja panoram
Pomoc
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
«