Strona główna Kontakt Mapa Strony
Dzisiaj jest Niedziela 05 Lutego 2012, Imieniny: Agaty, Filipa
Wersja polska  Deutsche version  English version  
Szukaj w serwisie
SZUKAJ
 
AKTUALNOŚCI HISTORIA SERWIS GOSPODARCZY EDUKACJA INSTYTUCJE KULTURA SPORT TURYSTYKA URZĄD MIEJSKI W DĘBNIE DANE STATYSTYCZNE MIASTA PARTNERSKIE SYMBOLE   Honorowy Obywatel Dębna  Zasłużony dla Miasta i Gminy Dębno  Złoty DąbKOMUNIKACJA WĘDRÓWKI PO DĘBNIE GALERIA KONTAKT 
 
Gospodarka
 
Kultura
 
Sport
 
Ogłoszenia
 

 

Liczba odwiedzin
.: 14380600 :.

Informator Kulturalny
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
Nd
 
 
 
 
 
 
 
 
Zgłoś imprezę
Kalendarz kwietny

Symbolem Dębna już od kilkudziesięciu lat jest roślinny kalendarz. Informuje on mieszkańców i przyjezdnych o aktualnej dacie.

Został on założony w latach 60-tych. Pomysłodawcą był Józef Wachowski – ogrodnik, mieszkaniec Dębna, który kiedyś pracował w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych.

Jest na nim wysadzonych ok. 5600 sztuk roślin. Wszystkie elementy kalendarza umieszczone są na specjalnym postumencie w taki sposób, by były widoczne i wyraźne. Srebnozielone litery i cyfry tworzące jego treść to kompozycja z santoliny cyprysikowatej. Czerwono-brązowo-zielone tło stanowi alternatera powabna. Trójkątne boki datownika to zielony dywan z mesenu, a ozdobne detale tworzy zielistka i żeniszek meksykański. Przy układaniu roślinnych kompozycji wykorzystywane są też małe i duże okazy agaw oraz begonie co daje ciekawy efekt wizualny. Rabata w postaci wstęgi to zestaw dalii i popielnika.


 
 
Copyright@2006 UM Dębno
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego